Kodi zonal 2065 / +2272065Kodi zonal:2065     (+227 2065)
Qyteti/qyteza ose krahina:Dosso

Shteti:

Nigeri


Kodi zonal 2065 / +2272065 (Nigeri)


Prefiksi 2065 është kodi i zonës për Dosso. Dhe Dosso ndodhet në Nigeri. Nëse ndodheni jashtë Nigeri dhe dëshironi të telefononi një person në Dosso, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Nigeri është +227, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Dosso, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +227 2065.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +227 2065 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Dosso për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00227 2065.
Llogaritësi I numrit të telefonit