Kodi zonal 2064 (+2272064 / 002272064 / 0112272064) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:2064     (+227 2064)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Konni

Shteti:

Nigeri

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 2064 / +2272064 / 002272064 / 0112272064, Nigeri (hyrja telefonike)


Prefiksi 2064 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Konni. Dhe Konni ndodhet në Nigeri. Nëse ndodheni jashtë Nigeri dhe dëshironi të telefononi një person në Konni, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Nigeri është +227 (00227), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Konni, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +227 2064. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +227 2064 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Konni për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00227 2064.