Kodi zonal 2021 (+2292021 / 002292021 / 0112292021) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:2021     (+229 2021)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Ongala

Shteti:

Benini

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 2021 / +2292021 / 002292021 / 0112292021, Benini (hyrja telefonike)


Prefiksi 2021 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Ongala. Dhe Ongala ndodhet në Benini. Nëse ndodheni jashtë Benini dhe dëshironi të telefononi një person në Ongala, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Benini është +229 (00229), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ongala, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +229 2021. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +229 2021 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ongala për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00229 2021.