Kodi zonal 192 / +241192Kodi zonal:192     (+241 192)
Qyteti/qyteza ose krahina:Mékambo

Shteti:

Gaboni


Kodi zonal 192 / +241192 (Gaboni)


Prefiksi 192 është kodi i zonës për Mékambo. Dhe Mékambo ndodhet në Gaboni. Nëse ndodheni jashtë Gaboni dhe dëshironi të telefononi një person në Mékambo, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gaboni është +241, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mékambo, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +241 192.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +241 192 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mékambo për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00241 192.
Llogaritësi I numrit të telefonit