Kodi zonal 1717 / +3751717Kodi zonal:1717     (+375 1717)
Qyteti/qyteza ose krahina:Stolbtsy

Shteti:

BellorusiaPrefiksi 1717 është kodi i zonës për Stolbtsy. Dhe Stolbtsy ndodhet në Bellorusia. Nëse ndodheni jashtë Bellorusia dhe dëshironi të telefononi një person në Stolbtsy, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Bellorusia është +375, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Stolbtsy, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +375 1717.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +375 1717 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Stolbtsy për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00375 1717.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 1717 / +3751717 (Bellorusia)