Kodi zonal 0990 (+64990 / 0064990 / 01164990) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0990     (+64990)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Warkworth

Shteti:

Zelanda e Re / Aotearoa

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0990 / +64990 / 0064990 / 01164990, Zelanda e Re / Aotearoa (hyrja telefonike)


Prefiksi 0990 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Warkworth. Dhe Warkworth ndodhet në Zelanda e Re / Aotearoa. Nëse ndodheni jashtë Zelanda e Re / Aotearoa dhe dëshironi të telefononi një person në Warkworth, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Zelanda e Re / Aotearoa është +64 (0064), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Warkworth, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +64 990. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +64 990 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Warkworth për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0064 990.