Kodi zonal 09761 (+499761 / 00499761 / 011499761) (hyrja telefonike)Kodi zonal 09761 / +499761 / 00499761 / 011499761, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 09761 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bad Königshofen i Grabfeld. Dhe Bad Königshofen i Grabfeld ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Bad Königshofen i Grabfeld, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bad Königshofen i Grabfeld, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 9761. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 9761 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bad Königshofen i Grabfeld për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 9761.