Kodi zonal 09524 / +499524Kodi zonal:09524     (+499524)
Qyteti/qyteza ose krahina:Zeil a Main

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 09524 / +499524 (Gjermania)


Prefiksi 09524 është kodi i zonës për Zeil a Main. Dhe Zeil a Main ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Zeil a Main, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Zeil a Main, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499524.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499524 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Zeil a Main për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499524.
Llogaritësi I numrit të telefonit