Kodi zonal 09474 / +499474Kodi zonal:09474     (+499474)
Qyteti/qyteza ose krahina:Schmidmühlen

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 09474 / +499474 (Gjermania)


Prefiksi 09474 është kodi i zonës për Schmidmühlen. Dhe Schmidmühlen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Schmidmühlen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Schmidmühlen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499474.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499474 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Schmidmühlen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499474.
Llogaritësi I numrit të telefonit