Kodi zonal 09446 / +499446Kodi zonal:09446     (+499446)
Qyteti/qyteza ose krahina:Altmannstein

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 09446 është kodi i zonës për Altmannstein. Dhe Altmannstein ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Altmannstein, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Altmannstein, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499446.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499446 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Altmannstein për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499446.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 09446 / +499446 (Gjermania)