Kodi zonal 09283 / +499283Kodi zonal:09283     (+499283)
Qyteti/qyteza ose krahina:Rehau

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 09283 / +499283 (Gjermania)


Prefiksi 09283 është kodi i zonës për Rehau. Dhe Rehau ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rehau, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rehau, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499283.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499283 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rehau për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499283.
Llogaritësi I numrit të telefonit