Kodi zonal 09203 / +499203Kodi zonal:09203     (+499203)
Qyteti/qyteza ose krahina:Neudrossenfeld

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 09203 / +499203 (Gjermania)


Prefiksi 09203 është kodi i zonës për Neudrossenfeld. Dhe Neudrossenfeld ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Neudrossenfeld, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neudrossenfeld, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499203.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499203 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neudrossenfeld për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499203.
Llogaritësi I numrit të telefonit