Kodi zonal 09171 / +499171Kodi zonal:09171     (+499171)
Qyteti/qyteza ose krahina:Roth Mittelfr

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 09171 / +499171 (Gjermania)


Prefiksi 09171 është kodi i zonës për Roth Mittelfr. Dhe Roth Mittelfr ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Roth Mittelfr, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Roth Mittelfr, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499171.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499171 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Roth Mittelfr për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499171.
Llogaritësi I numrit të telefonit