Kodi zonal 09135 / +499135Kodi zonal:09135     (+499135)
Qyteti/qyteza ose krahina:Heßdorf Mittelfr

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 09135 është kodi i zonës për Heßdorf Mittelfr. Dhe Heßdorf Mittelfr ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Heßdorf Mittelfr, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Heßdorf Mittelfr, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499135.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499135 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Heßdorf Mittelfr për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499135.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 09135 / +499135 (Gjermania)