Kodi zonal 09073 / +499073Kodi zonal:09073     (+499073)
Qyteti/qyteza ose krahina:Gundelfingen a d Donau

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 09073 / +499073 (Gjermania)


Prefiksi 09073 është kodi i zonës për Gundelfingen a d Donau. Dhe Gundelfingen a d Donau ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Gundelfingen a d Donau, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gundelfingen a d Donau, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499073.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499073 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gundelfingen a d Donau për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499073.
Llogaritësi I numrit të telefonit