Kodi zonal 09070 / +499070Kodi zonal:09070     (+499070)
Qyteti/qyteza ose krahina:Tapfheim

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 09070 është kodi i zonës për Tapfheim. Dhe Tapfheim ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Tapfheim, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Tapfheim, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499070.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499070 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Tapfheim për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499070.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 09070 / +499070 (Gjermania)