Kodi zonal 08860 / +498860Kodi zonal:08860     (+498860)
Qyteti/qyteza ose krahina:Bernbeuren

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 08860 është kodi i zonës për Bernbeuren. Dhe Bernbeuren ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Bernbeuren, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bernbeuren, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +498860.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +498860 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bernbeuren për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00498860.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 08860 / +498860 (Gjermania)