Kodi zonal 08704 (+498704 / 00498704 / 011498704) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:08704     (+498704)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Altdorf-Pfettrach

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 08704 / +498704 / 00498704 / 011498704, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 08704 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Altdorf-Pfettrach. Dhe Altdorf-Pfettrach ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Altdorf-Pfettrach, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Altdorf-Pfettrach, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 8704. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 8704 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Altdorf-Pfettrach për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 8704.