Kodi zonal 08381 / +498381Kodi zonal:08381     (+498381)
Qyteti/qyteza ose krahina:Lindenberg i Allgäu

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 08381 / +498381 (Gjermania)


Prefiksi 08381 është kodi i zonës për Lindenberg i Allgäu. Dhe Lindenberg i Allgäu ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Lindenberg i Allgäu, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Lindenberg i Allgäu, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +498381.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +498381 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Lindenberg i Allgäu për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00498381.
Llogaritësi I numrit të telefonit