Kodi zonal 08349 / +498349Kodi zonal:08349     (+498349)
Qyteti/qyteza ose krahina:Stötten a Auerberg

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 08349 është kodi i zonës për Stötten a Auerberg. Dhe Stötten a Auerberg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Stötten a Auerberg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Stötten a Auerberg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +498349.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +498349 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Stötten a Auerberg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00498349.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 08349 / +498349 (Gjermania)