Kodi zonal 08325 (+498325 / 00498325 / 011498325) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:08325     (+498325)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Oberstaufen-Thalkirchdorf

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 08325 / +498325 / 00498325 / 011498325, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 08325 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Oberstaufen-Thalkirchdorf. Dhe Oberstaufen-Thalkirchdorf ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Oberstaufen-Thalkirchdorf, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Oberstaufen-Thalkirchdorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 8325. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 8325 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Oberstaufen-Thalkirchdorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 8325.