Kodi zonal 0825 (+970825 / 00970825 / 011970825) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0825     (+970825)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Deir al-Balah

Shteti:

Palestina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0825 / +970825 / 00970825 / 011970825, Palestina (hyrja telefonike)


Prefiksi 0825 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Deir al-Balah. Dhe Deir al-Balah ndodhet në Palestina. Nëse ndodheni jashtë Palestina dhe dëshironi të telefononi një person në Deir al-Balah, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Palestina është +970 (00970), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Deir al-Balah, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +970 825. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +970 825 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Deir al-Balah për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00970 825.