Kodi zonal 0825 (+61825 / 0061825 / 01161825) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0825     (+61825)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Riverland, Murraylands

Shteti:

Australia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0825 / +61825 / 0061825 / 01161825, Australia (hyrja telefonike)


Prefiksi 0825 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Riverland, Murraylands. Dhe Riverland, Murraylands ndodhet në Australia. Nëse ndodheni jashtë Australia dhe dëshironi të telefononi një person në Riverland, Murraylands, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Australia është +61 (0061), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Riverland, Murraylands, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +61 825. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +61 825 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Riverland, Murraylands për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0061 825.