Kodi zonal 08085 / +498085Kodi zonal:08085     (+498085)
Qyteti/qyteza ose krahina:Sankt Wolfgang

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 08085 / +498085 (Gjermania)


Prefiksi 08085 është kodi i zonës për Sankt Wolfgang. Dhe Sankt Wolfgang ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Sankt Wolfgang, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sankt Wolfgang, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +498085.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +498085 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sankt Wolfgang për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00498085.
Llogaritësi I numrit të telefonit