Kodi zonal 07932 / +497932Kodi zonal:07932     (+497932)
Qyteti/qyteza ose krahina:Niederstetten Württ

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 07932 / +497932 (Gjermania)


Prefiksi 07932 është kodi i zonës për Niederstetten Württ. Dhe Niederstetten Württ ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Niederstetten Württ, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Niederstetten Württ, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497932.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497932 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Niederstetten Württ për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497932.
Llogaritësi I numrit të telefonit