Kodi zonal 07842 / +497842Kodi zonal:07842     (+497842)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kappelrodeck

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 07842 është kodi i zonës për Kappelrodeck. Dhe Kappelrodeck ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Kappelrodeck, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kappelrodeck, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497842.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497842 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kappelrodeck për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497842.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 07842 / +497842 (Gjermania)