Kodi zonal 078 / +23478Kodi zonal:078     (+23478)
Qyteti/qyteza ose krahina:Hadejia

Shteti:

Nigeria


Kodi zonal 078 / +23478 (Nigeria)


Prefiksi 078 është kodi i zonës për Hadejia. Dhe Hadejia ndodhet në Nigeria. Nëse ndodheni jashtë Nigeria dhe dëshironi të telefononi një person në Hadejia, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Nigeria është +234, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hadejia, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +23478.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +23478 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hadejia për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0023478.
Llogaritësi I numrit të telefonit