Kodi zonal 07568 (+497568 / 00497568 / 011497568) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:07568     (+497568)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Bad Wurzach-Hauerz

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 07568 / +497568 / 00497568 / 011497568, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 07568 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bad Wurzach-Hauerz. Dhe Bad Wurzach-Hauerz ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Bad Wurzach-Hauerz, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bad Wurzach-Hauerz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 7568. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 7568 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bad Wurzach-Hauerz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 7568.