Kodi zonal 07567 (+497567 / 00497567 / 011497567) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:07567     (+497567)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Leutkirch-Friesenhofen

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 07567 / +497567 / 00497567 / 011497567, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 07567 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Leutkirch-Friesenhofen. Dhe Leutkirch-Friesenhofen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Leutkirch-Friesenhofen, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Leutkirch-Friesenhofen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 7567. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 7567 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Leutkirch-Friesenhofen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 7567.