Kodi zonal 07459 (+497459 / 00497459 / 011497459) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:07459     (+497459)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Nagold-Hochdorf

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 07459 / +497459 / 00497459 / 011497459, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 07459 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Nagold-Hochdorf. Dhe Nagold-Hochdorf ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Nagold-Hochdorf, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nagold-Hochdorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 7459. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 7459 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nagold-Hochdorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 7459.