Kodi zonal 074 / +6674Kodi zonal:074     (+6674)
Qyteti/qyteza ose krahina:Phatthalung, Satun, Songkhla

Shteti:

Tailanda


Kodi zonal 074 / +6674 (Tailanda)


Prefiksi 074 është kodi i zonës për Phatthalung, Satun, Songkhla. Dhe Phatthalung, Satun, Songkhla ndodhet në Tailanda. Nëse ndodheni jashtë Tailanda dhe dëshironi të telefononi një person në Phatthalung, Satun, Songkhla, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Tailanda është +66, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Phatthalung, Satun, Songkhla, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +6674.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +6674 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Phatthalung, Satun, Songkhla për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 006674.
Llogaritësi I numrit të telefonit