Kodi zonal 07273 / +497273Kodi zonal:07273     (+497273)
Qyteti/qyteza ose krahina:Hagenbach Pfalz

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 07273 / +497273 (Gjermania)


Prefiksi 07273 është kodi i zonës për Hagenbach Pfalz. Dhe Hagenbach Pfalz ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Hagenbach Pfalz, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hagenbach Pfalz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497273.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497273 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hagenbach Pfalz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497273.
Llogaritësi I numrit të telefonit