Kodi zonal 07269 / +497269Kodi zonal:07269     (+497269)
Qyteti/qyteza ose krahina:Sulzfeld Baden

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 07269 / +497269 (Gjermania)


Prefiksi 07269 është kodi i zonës për Sulzfeld Baden. Dhe Sulzfeld Baden ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Sulzfeld Baden, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sulzfeld Baden, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497269.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497269 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sulzfeld Baden për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497269.
Llogaritësi I numrit të telefonit