Kodi zonal 0721 / +359721Kodi zonal:0721     (+359721)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kostinbrod

Shteti:

Bullgaria


Kodi zonal 0721 / +359721 (Bullgaria)


Prefiksi 0721 është kodi i zonës për Kostinbrod. Dhe Kostinbrod ndodhet në Bullgaria. Nëse ndodheni jashtë Bullgaria dhe dëshironi të telefononi një person në Kostinbrod, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Bullgaria është +359, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kostinbrod, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +359721.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +359721 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kostinbrod për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00359721.
Llogaritësi I numrit të telefonit