Kodi zonal 07204 (+497204 / 00497204 / 011497204) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:07204     (+497204)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Malsch-Völkersbach

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 07204 / +497204 / 00497204 / 011497204, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 07204 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Malsch-Völkersbach. Dhe Malsch-Völkersbach ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Malsch-Völkersbach, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Malsch-Völkersbach, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 7204. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 7204 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Malsch-Völkersbach për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 7204.