Kodi zonal 06573 / +496573Kodi zonal:06573     (+496573)
Qyteti/qyteza ose krahina:Gillenfeld

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 06573 / +496573 (Gjermania)


Prefiksi 06573 është kodi i zonës për Gillenfeld. Dhe Gillenfeld ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Gillenfeld, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gillenfeld, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496573.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496573 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gillenfeld për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496573.
Llogaritësi I numrit të telefonit