Kodi zonal 06392 / +496392Kodi zonal:06392     (+496392)
Qyteti/qyteza ose krahina:Hauenstein Pfalz

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 06392 / +496392 (Gjermania)


Prefiksi 06392 është kodi i zonës për Hauenstein Pfalz. Dhe Hauenstein Pfalz ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Hauenstein Pfalz, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hauenstein Pfalz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496392.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496392 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hauenstein Pfalz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496392.
Llogaritësi I numrit të telefonit