Kodi zonal 06364 (+496364 / 00496364 / 011496364) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:06364     (+496364)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Nußbach Pfalz

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 06364 / +496364 / 00496364 / 011496364, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 06364 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Nußbach Pfalz. Dhe Nußbach Pfalz ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Nußbach Pfalz, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nußbach Pfalz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 6364. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 6364 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nußbach Pfalz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 6364.