Kodi zonal 06321 / +496321Kodi zonal:06321     (+496321)
Qyteti/qyteza ose krahina:Neustadt an der Weinstraße

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 06321 / +496321 (Gjermania)


Prefiksi 06321 është kodi i zonës për Neustadt an der Weinstraße. Dhe Neustadt an der Weinstraße ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Neustadt an der Weinstraße, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neustadt an der Weinstraße, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496321.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496321 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neustadt an der Weinstraße për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496321.
Llogaritësi I numrit të telefonit