Kodi zonal 063 / +6363Kodi zonal:063     (+6363)
Qyteti/qyteza ose krahina:Lanao del Norte, Lanao del Sur

Shteti:

Filipinet


Kodi zonal 063 / +6363 (Filipinet)


Prefiksi 063 është kodi i zonës për Lanao del Norte, Lanao del Sur. Dhe Lanao del Norte, Lanao del Sur ndodhet në Filipinet. Nëse ndodheni jashtë Filipinet dhe dëshironi të telefononi një person në Lanao del Norte, Lanao del Sur, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Filipinet është +63, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Lanao del Norte, Lanao del Sur, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +6363.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +6363 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Lanao del Norte, Lanao del Sur për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 006363.
Llogaritësi I numrit të telefonit