Kodi zonal 06244 / +496244Kodi zonal:06244     (+496244)
Qyteti/qyteza ose krahina:Westhofen Rheinhess

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 06244 është kodi i zonës për Westhofen Rheinhess. Dhe Westhofen Rheinhess ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Westhofen Rheinhess, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Westhofen Rheinhess, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496244.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496244 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Westhofen Rheinhess për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496244.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 06244 / +496244 (Gjermania)