Kodi zonal 06207 / +496207Kodi zonal:06207     (+496207)
Qyteti/qyteza ose krahina:Wald-Michelbach

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 06207 / +496207 (Gjermania)


Prefiksi 06207 është kodi i zonës për Wald-Michelbach. Dhe Wald-Michelbach ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Wald-Michelbach, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wald-Michelbach, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496207.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496207 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wald-Michelbach për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496207.
Llogaritësi I numrit të telefonit