Kodi zonal 05854 / +495854Kodi zonal:05854     (+495854)
Qyteti/qyteza ose krahina:Bleckede-Barskamp

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 05854 është kodi i zonës për Bleckede-Barskamp. Dhe Bleckede-Barskamp ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Bleckede-Barskamp, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bleckede-Barskamp, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +495854.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +495854 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bleckede-Barskamp për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00495854.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 05854 / +495854 (Gjermania)