Kodi zonal 0585 (+46585 / 0046585 / 01146585) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0585     (+46585)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Fjugesta-Svartå

Shteti:

Suedia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0585 / +46585 / 0046585 / 01146585, Suedia (hyrja telefonike)


Prefiksi 0585 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Fjugesta-Svartå. Dhe Fjugesta-Svartå ndodhet në Suedia. Nëse ndodheni jashtë Suedia dhe dëshironi të telefononi një person në Fjugesta-Svartå, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Suedia është +46 (0046), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Fjugesta-Svartå, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +46 585. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +46 585 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Fjugesta-Svartå për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0046 585.