Kodi zonal 0568 / +880568Kodi zonal:0568     (+880568)
Qyteti/qyteza ose krahina:Panchagarh

Shteti:

Bangladeshi


Kodi zonal 0568 / +880568 (Bangladeshi)


Prefiksi 0568 është kodi i zonës për Panchagarh. Dhe Panchagarh ndodhet në Bangladeshi. Nëse ndodheni jashtë Bangladeshi dhe dëshironi të telefononi një person në Panchagarh, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Bangladeshi është +880, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Panchagarh, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +880568.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +880568 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Panchagarh për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00880568.
Llogaritësi I numrit të telefonit