Kodi zonal 05493 (+495493 / 00495493 / 011495493) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:05493     (+495493)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Neuenkirchen Kr Vechta

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 05493 / +495493 / 00495493 / 011495493, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 05493 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Neuenkirchen Kr Vechta. Dhe Neuenkirchen Kr Vechta ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Neuenkirchen Kr Vechta, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neuenkirchen Kr Vechta, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 5493. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 5493 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neuenkirchen Kr Vechta për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 5493.