Kodi zonal 05438 / +495438Kodi zonal:05438     (+495438)
Qyteti/qyteza ose krahina:Bakum-Lüsche

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 05438 / +495438 (Gjermania)


Prefiksi 05438 është kodi i zonës për Bakum-Lüsche. Dhe Bakum-Lüsche ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Bakum-Lüsche, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bakum-Lüsche, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +495438.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +495438 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bakum-Lüsche për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00495438.
Llogaritësi I numrit të telefonit