Kodi zonal 0541 / +62541Kodi zonal:0541     (+62541)
Qyteti/qyteza ose krahina:Samarinda, Kutai Kartanegara

Shteti:

IndoneziaPrefiksi 0541 është kodi i zonës për Samarinda, Kutai Kartanegara. Dhe Samarinda, Kutai Kartanegara ndodhet në Indonezia. Nëse ndodheni jashtë Indonezia dhe dëshironi të telefononi një person në Samarinda, Kutai Kartanegara, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Indonezia është +62, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Samarinda, Kutai Kartanegara, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +62541.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +62541 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Samarinda, Kutai Kartanegara për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0062541.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 0541 / +62541 (Indonezia)