Kodi zonal 054 (+8454 / 008454 / 0118454) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:054     (+8454)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Thừa Thiên-Huế

Shteti:

Vietnami

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 054 / +8454 / 008454 / 0118454, Vietnami (hyrja telefonike)


Prefiksi 054 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Thừa Thiên-Huế. Dhe Thừa Thiên-Huế ndodhet në Vietnami. Nëse ndodheni jashtë Vietnami dhe dëshironi të telefononi një person në Thừa Thiên-Huế, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Vietnami është +84 (0084), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Thừa Thiên-Huế, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +84 54. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +84 54 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Thừa Thiên-Huế për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0084 54.