Kodi zonal 054 (+3254 / 003254 / 0113254) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:054     (+3254)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Ninove

Shteti:

Belgjika

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 054 / +3254 / 003254 / 0113254, Belgjika (hyrja telefonike)


Prefiksi 054 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Ninove. Dhe Ninove ndodhet në Belgjika. Nëse ndodheni jashtë Belgjika dhe dëshironi të telefononi një person në Ninove, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Belgjika është +32 (0032), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ninove, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +32 54. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +32 54 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ninove për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0032 54.